Açık P.tesi-Cuma 09:00-20:00
NULL string(5) "geldi"

Web tasarım, internetin keşfiyle birlikte basılı medyanın yerine dijital medyanın yer almasıyla internette yer alan sayfalara web sayfasın adı verildi. Basit iş görecek web siteler zamanla geliştirilmeye ve görsel medyada yer alan tasarımların internet web sitelerine uygulanmaya başlanmasıyla birlikte yeni bir meslek alanı daha oluştu, bunun adı ise web tasarım oldu. Web tasarım yapan kişiye ise web tasarımcı denildi.

Web tasarım mesleğiyle birlikte web sitelerde görsel yarış tüm hızıyla başladı. Web tasarımın yanında arka plan web yazılım sektörüde ayrı bir sektör olarak büyüdü. Biz ilk 1993 yılında GlobalVillage marka modem ile Macintosh bilgisayarlar arasında telefon hattı üzerinden data alış verişi yaparak bu işe başladık.

Türkiye’de ise ilk internet 1995 yılında ODTÜ de kullanılmaya başlandı. 56K Modemlerle Mirc, Irc programlarıyla chat yapılan günlerde bilgi paylaşımıyla web tasarımı arkadaşlarla öğrendik.

İlk web sitemizi 1997 yılında yaptık. 2000 Yılında İstanbul Ticaret Odasının 1. Nolu kayıtlı üyesi Türk Maadin AŞ. nin kurumsal sitesini, Ahmetkaya.com web sitesini ve daha bir çok tanınmış kurumsal firmaların web sitelerini yaptık.

Kısacası web tasarım konusunda Türkiye’de ilklerden olmanın haklı gururunu hep taşıdım. Web tasarım konusu öyle bir geliştik ki Google bu konuda en son noktayı koydu. İstediğiniz kadar profesyonel, kaliteli web site yapın yaptığınız web tasarım yani web siteniz anahtar kelimelerde Google arama sonuçlarında ilk sayfada ilk sıralarda çıkmıyorsa hiç bir işe yaramıyor noktasına gelindi.

Bununla birlikte web tasarımcılar, web yazılımcılar Google arama sonuçlarında ilk sayfada ilk sıralarda çıkabilecek web tasarımlar konusunda yoğunlaştılar ve bununla birlikte SEO adı verilen yeni bir meslek oluştu.